پرداخت اینترنتی پرداخت اینترنتی

 

پرداخت اينترنتي

ابتدا براي خريد اينترنتي نياز به عضويت در پورتال و کتابخانه شخصي ميباشد.

اگر در اين قسمت عضو نيستيد لطفا به قسمت راهنماي کاربران،راهنماي عضويت مراجعه نماييد و سپس به پرداخت اينترنتي مراجعه فرماييد و مراحل ثبت نام را انجام دهيد.

 

حالا پس از زدن بر روي دکمه ورود و واردکردن نام کاربري و کلمه عبوري که ثبت نام نموده ايد وارد پورتال شده و به ترتيب زير عمل مينماييد. :

  • ابتدا بر روي دکمه ورود در بالاي صفحه اصلي کليک کنيد.

 

  • پس ازورود بر روي دکمه پرداخت اينترنتي کليک مينماييم.

 

  • با کليک بر روي پرداخت اينترنتي به فرم زير ارجاع داده ميشويد

 

و بعد از وارد کردن مبلغ پيش فرض دکمه پرداخت اينترنتي را کليک نماييد و به صفحه بعدي هدايت ميشويد.

 

پارامتر هاي لازم براي خريد اينترنتي :

در ادامه به بررسي تک تک اين پارامترها مي پردازيم:

- شماره 16 رقمي درج شده بر روي کارت اين شماره در کارت همه بانک ها، بر روي کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روي کارت هاي بانک ملي در عکس زير آمده است.

2- رمز خريد اينترنتي يا رمز دوم رمز خريد اينترنتي، با رمزي که شما هنگام استفاده از دستگاههاي خود پرداز ATM وارد مي نمائيد متفاوت مي باشد. حتي اين رمز با رمز اينترنت بانک که حساب خود را از طريق اينترنت چک مي کنيد، نيز متفاوت است.

 

در اکثر بانک ها زماني که کارت خود را تحويل مي گيريد، رمز خريد اينترنتي نداريد. براي فعال کردن رمز خريد اينترنتي يکي از کارهاي زير را انجام دهيد:

1- اکثر بانک ها امکان تعريف رمز خريد اينترنتي را در دستگاههاي ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنيد. کارت خود را وارد کنيد و بخش عمليات رمز را انتخاب کنيد. در بخش رمز دوم يا رمز اينترنتي، رمز خود را تعريف کنيد.

2- به شعبه بانک خود مراجعه کنيد و بگوييد مي خواهم رمز خريد اينترنتي دريافت کنم.

3- کد CVV2 کد CVV2 به صورت يک عدد 3رقمي (و به ندرت 4رقمي) مانند شمار? 16رقمي حک شده روي کارت، بر روي اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روي کارت هاي بانک هاي ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسيان و... به صورت يک عدد 3رقمي حک شده است. يا در برخي کارت هاي بانک ملي 4 رقمي است و عکس آن را در زير مشاهده مي نماييد.

 

در برخي کارت هاي بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.

4- تاريخ انقضاء تاريخ انقضاء هم روي اغلب کارت هاي بانکي حک شده است. اگر روي کارت شما تاريخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشيد. از عدد 12 به جاي ماه و از 99 به جاي سال انقضاي کارت استفاده نماييد.

وسپس دکمه پرداخت را کليک نماييد.