اخبار اخبار

«بازگشت

زنگ کتاب‌خوانی در اردبیل

 

همزمان با اولین روز ماه مهر

زنگ کتاب‌خوانی در اردبیل نواخته می‌شود

 

همزمان با اولین روز ماه مهر، دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب استان اردبیل و سیصدوشصتمین نمایشگاه کتاب استانی افتتاح می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان اردبیل از 1 تا 6 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های اردبیل برگزار می‌شود..

 

در دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب اردبیل 245 ناشر از سراسر کشور 56 هزار و 854 عنوان کتاب را در 155 غرفه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند. تعداد 20 ناشر از استان نیز در نمایشگاه حضور دارند و 8 کتاب‌فروشی منتخب با ستاد برگزاری نمایشگاه مشارکت و همکاری دارند. مبلغ 350 میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب با تخفیف 20 درصد از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه در بین بازدیدکنندگان توزیع می‌شود.

 کارگاه عکاسی نجومی، نشست راههای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی، برنامه پیوند کتاب و کودک با حضور (کودکان و نوجوانان)، کارگاه جام باشگاه‌های کتاب کودک، اهمیت آموزش خط بریل برای سوادآموزان نابینا، اهمیت مطالعه آزاد و اطلاعات عمومی برای نابینایان، رونمایی از کتاب الفتا، نمایشنامه‌خوانی با موضوع دفاع مقدس با عنوان «خواستن»، نشست بررسی راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی، کارگاه معیارهای انتخاب یک رمان و کتاب ادبی، راهکارهای بهبود مهارت‌های ارتباطی در محیط های آموزشی و جامعه‌شناسی آموزش و پرورش، رونمایی از کتاب نویسندگان استان، جشن امضاء کتاب توسط نویسندگان استان، نشست تجارب و ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، کارگاه فن بیان و قصه‌گویی ویژه خانواده‌ها، کارگاه تصویرسازی کتاب کودک(با موضوع محرم و دفاع مقدس)، برگزاری کارگاه صور فلکی و رصد آسمان و پخش فیلم، کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی برای خانواده‌ها، کارگاه داستان‌خوانی با صدای بلند ویژه دانش‌آموزان، عصر شعر عاشورایی و دفاع مقدس، کارگاه آموزش خط بریل، نمایشگاه تجهیزات و لوازم تالیف کتاب و کتابت به خط بریل، نمایشگاه عکس عاشورا، کارگاه تولید آثار معرق و منبت، معرفی کتاب سیر تحول معرق در ایران، کارگاه نقاشی کودک و نوجوان و رنگ‌آمیزی دیواری (با محوریت محرم و دفاع مقدس) و نمایشگاه عکس کیهان و نجوم از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای بخش جنبی این نمایشگاه است.

 دوازدهمین نمایشگاه کتاب اردبیل از 1 تا 6 مهر در محل دائمی نمایشگاه‌های اردبیل پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.

 

 

 

نظر
لینک مطلب :