بازدید مسئولان مرکز توسعه اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت از واحدهای متناظر در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی

بازدید مسئولان مرکز توسعه اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت از واحدهای متناظر در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی

سرپرست و مدیران گروه های مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، روز یکشنبه ضمن بازدید از واحدهای زیر مجموعه مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در نشستی با حضور معاون تحقیقات و فناوری این دانشگاه و مسئولان واحدها، در خصوص اهداف و برنامه های مشترک به تبادل نظر پرداختند.
به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه، دکتر حمیدرضا خانکه معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی طی سخنانی در این نشست مشترک، گفت: یکی از افتخارات کشور، رتبه علمی خوب است و نباید با کم ملاحظه گی،  این رتبه را تنزل دهیم بلکه باید با سیاستگذاری های کلان متولیان این عرصه در جامعه بدرخشیم. 
   دکتر عطیه اشتری مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه در این نشست، به معرفی واحدهای زیر مجموعه این مدیریت، نظیر کتابخانه، واحد مجلات، واحد علم سنجی، ترجمان دانش و انتشارات پرداخت. ضمن آنکه واحدهای مذکور نیز گزارش عملکرد سال گذشته را مطرح نمودند و نقاط قوت و چالش های پیش رو را با متولیان در وزارت بهداشت در میان گذاشتند .
دکتر طلیعه ظریفیان مدیر کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیت کتابخانه مرکزی دانشگاه گفت: در این کتابخانه با ۶۵۰ متر​ فضا و حدود  ۱۵ هزار نسخه کتاب فارسی، ۱۲ هزار نسخه کتاب لاتین، حدود سه هزار و ۳۰۰ نسخه پایان نامه و اشتغال به کار پنج نیروی کارشناس ارشد، ارائه خدمت می کنیم.
   وی ضمن اعلام میزان بودجه و خرید کتاب در سال۱۴۰۱ و تعداد منابعی که خریداری شده بود، توضیحاتی در خصوص کتابخانه بیمارستان روانپزشکی رازی، فعالیت های موفق کافه کتاب با هدف شناخت عموم جامعه از اختلالاتی نظیر اتیسم، کم شنوایی و … با حضور خانواده برخی از افراد مبتلا به این اختلالات در کنار متخصصان توانبخشی ارائه نمود و به برخی مشکلات مربوط به نرم‌افزار آذرسا و کمبود تعداد کارکنان حوزه کتابخانه و کتابداران اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *